DJ Warsztaty

Zajęcia odbywają się w YSM Elbląg ul. Płk Dąbka 79

Nasze stanowiska DJ-skie:

Pioneer DJM-400, 350 oraz CDJ-850, 350 to profesjonalne miksowanie muzyki zwłaszcza house, trance, dance, techno itd. Poza odczytem płyt CD – współpracuje z mp3 na pendrive oraz służy jako kontroler do komputera.
Numark NS7 – do klasycznego miksowania muzyki dyskotekowej, jak i dla DJ-ów lubiących okrasić swoją twórczość skreczami (turntable). Spełnia rolę sterownika do programu Serato – ITCH . Wygodny do obsługi plików mp3. Oferuje 5 punktów hot-cue, rozbudowaną obsługę pętli oraz 2 efektory.

Prosimy uczniów o przyniesienie ulubionych utworów do miksowania, np. w postaci mp3 na pendrive lub na CD. Zapominalscy mogą uczyć się miksu w oparciu o materiały szkolne. Sugerujemy używanie własnych słuchawek, jednak Ci, którzy jeszcze nie mają swoich – mogą bez problemu skorzystać ze szkolnych.

W programie zajęć przewidziana jest praktyka ze sprzętem, jak i teoria:
– zajęcia praktyczne z miksowania, scretchowania, produkcji muzycznej,
– historia stylów muzycznych,
– prawo autorskie,
– sposoby konfiguracji sprzętu,
– podstawy teorii zasad muzyki,
– praca z rytmem utworów,
– dykcja i praca z mikrofonem.

Pierwszy rok nauki stanowi zaznajomienie się z podstawami pracy DJ-a (miksowanie, scratchowanie). Na drugim roku dochodzi produkcja muzyczna oraz obsługa oświetlenia DMX.

Komfort pracy zapewnia małe grupy liczące maksymalnie 5 osób, dla każdego uczestnika kursu przewidujemy stanowisko ze sprzętem na czas zajęć. Istnieje możliwość wynajmu sali w celu samodzielnego ćwiczenia umiejętności.

Uczestnicy mają możliwość prezentacji swoich umiejętności na organizowanych pokazach, co ma na celu obycie się z tremą towarzyszącą w początkowej fazie występów oraz zaznajomienie się z problemami gry i mixu na żywo.

Zainteresowany? – Zapisz się już teraz na bezpłatną lekcję próbną!