Nauka gry na akordeonie

W szkole działa profesjonalna klasa akordeonu. Podstawą jej prowadzenia jest program nauczania gry na akordeonie klawiszowym i guzikowym autorstwa mgr Roberta Fursa.  Zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym i w zespole akordeonowym. Uczniowie szkolą swój warsztat na podstawie utworów z muzyki klasycznej i rozrywkowej. Intergralną częścią ksztalcenia są koncerty i wystepy publiczne, do których każdy uczeń przygotowywany jest indywidualnie -także pod kątem tremy.

Robert Furs

Akordeonista , Pianista i Dyrygent. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym -specjalność Akordeon u prof. Elżbiety Rosińkiej.

Koncertujący akordeonista, animator życia kulturalnego w Elblągu . Zalożyciel i lider zespołów C'est lavie , De Javu , Acoustic Klezmers i El Jazz-Trio.

Wykonawca prezentował swój dorobek artystyczny na koncertach w kraju i za granicą. Koncertował na zaproszenie instytucji kulturalnych i biznesowych.

Akordeonista wykonuje muzykę klasyczną z kanonu oryginalnej literatury akordeonowej, a także transkrypcje utworów fortepianowych i innych instrumentów. Ulubioną w repertuarze Artysty jest muzyka francuska ,w której akordeon pełni bardzo ważna role wręcz jest traktowany jako instrument wirtuozowski.

Obecnie akordeonista pracuje nad solową płytą, w której zamierza zawrzeć dotychczasowe doświadczenia muzyczne.